یازدهمین جلسه دادگاه کهریزک

بله، پرونده ام  در این خصوص از سوی دادگاه به دادسرا ارجاع شده است. من فقط پاسخ آقای کامرانی را  داده بودم. وی افزود: آقای کامرانی اتفاقات دادگاه را افشا کرده و مدعی بود که  مدیرکل سازمان زندان ها اعلام کرده بازداشتگاه کهریزک غیرقانونی است. در حالی که  آقای سلیمانی مدیرکل زندان های استان تهران در جلسه دادگاه اعلام کرده بود  بازداشتگاه قانونی بوده اما نظارتی روی آن انجام نمی شده است. حیدری فر ادامه داد: ما با رییس دادگاه توافق کرده بودیم اگر یکی از طرفین مصاحبه یی درباره اتفاقات  دادگاه انجام دهد ما نیز 5 دقیقه بعد در جواب مصاحبه خواهیم کرد. صحبت های آقای  کامرانی نشر اکاذیب بود. این متهم دادگاه کهریزک در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره  دفاعیاتش نیز گفت: من بخشی از دفاعیه خود را در قالب لایحه به دادگاه تقدیم می کنم  اما برای آخرین دفاع نیاز به دو جلسه صحبت دارم. تصور می کنم امروز دفاعیات آقای  مرتضوی پایان یابد و نوبت به دفاعیات من برسد. وی همچنین درباره اظهار شهود نیز  گفت: ما از دادگاه درخواست کرده بودیم شهود مورد نظر ما را ارسال کند که دادگاه این  موضوع را نپذیرفت.محمد اصلانی، وکیل قاضی حداد یکی از متهمان کهریزک نیز پس از  پایان جلسه دادگاه گفت: در پرونده قضات کهریزک ، سه متهم با اتهام مشارکت در  بازداشت غیرقانونی روبه رو هستند. وی با بیان اینکه امروز صبح (دیروز)من به عنوان  وکیل آقای حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد آخرین دفاعیات را مطرح کرده و لایحه 12 صفحه یی را به دادگاه تقدیم کردم، افزود: پس از دفاعیات من آقای مرتضوی در  جایگاه حاضر شد و حدود 2 ساعت از خود دفاع کرد. وی ادامه داد: هم اکنون دادگاه تنفس  اعلام کرده و قرار است پس از تشکیل دوباره جلسه محاکمه، آقای مرتضوی لایحه 37 صفحه  یی خود را قرائت کند.
اصلانی درباره احضار شهود به دادگاه گفت: آقایان  مرتضوی و حیدری فر خواستار حضور شهودی در دادگاه برای ارائه توضیحاتی بودند که رییس  شعبه با این درخواست مخالفت کرد. وکیل حداد ادامه داد: احتمال دارد امروز دفاعیات  متهمان به پایان نرسد و دادگاه یک جلسه دیگر تشکیل دهد. وی درباره اتهام متهمان  پرونده نیز اظهار داشت: هر سه متهم پرونده با اتهام مشارکت در بازداشت غیرقانونی  روبه رو هستند. البته آقای مرتضوی با اتهام معاونت در قتل درباره مرحوم کامرانی  روبه رو است. وی افزود: درباره اتهام معاونت در قتل مرحومان روح الامینی و جوادی فر  پرونده یی در دادسرا مطرح بوده و هنوز به دادگاه ارسال نشده  است.

وکیل خانواده یکی از قربانیان کهریزک: رضایت جوادی فر  تاثیری در روند دادگاه ندارد
    کمالی وکیل خانواده یکی از قربانیان کهریزک  نیز پس از پایان این جلسه دادگاه گفت: رضایت آقای جوادی فر هیچ تاثیری در روند  دادگاه ندارد و این موضوع در دادسرا در حال رسیدگی بود. وی افزود: نظر آقای جوادی  فر درباره اعلام رضایت از سعید مرتضوی محترم است و ممکن است در جریان رسیدگی به این  پرونده همه شکات به نتیجه واحدی نرسند. وی افزود: در موضوع اتهام معاونت در قتل در  کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرا فقط به قتل مرحوم کامرانی اشاره شده است و اتهام  معاونت در قتل آقایان روح الامینی و جوادی فر در دادسرا مطرح بود. به همین خاطر  اعلام رضایت آقای جوادی فر در رسیدگی در دادسرا مطرح می شود و تاثیری در روند  دادگاه ندارد. کمالی درباره دفاعیات مرتضوی نیز گفت: شاید آقای مرتضوی دلش بخواهد  خیلی صحبت کند اما اگر دادگاه دفاعیات او را کافی بداند کفایت به دفاع را اعلام  کرده و متهم دیگر برای آخرین دفاع در جایگاه حاضر می شود. وکیل خانوادگی کامرانی  خاطرنشان کرد: روند رسیدگی به پرونده خوب بوده و نمی توان گفت جلسات دادگاه طولانی  شده است. کمالی درباره زمان صدور حکم اظهار داشت: وقتی رییس دادگاه ختم رسیدگی را  اعلام کند موظف است براساس قانون طی مدت یک هفته رای خود را صادر کند. وی درباره  آخرین دفاعیات مرتضوی نیز گفت: آقای مرتضوی تاکنون در آخرین دفاعیات خود به موضوع  جدیدی که در روند رسیدگی تاثیر داشته باشد اشاره نکرده و همچنان هیچ مسوولیتی را به  گردن نمی گیرد.

عذرخواهی حیدری فر و مرتضوی در آخرین جلسه  دادگاه
    با پایان یافتن نشست دادگاه، پدر مرحوم محمد کامرانی در جمع  خبرنگاران حضور یافت و گفت: در دادگاه امروز اتفاق جدیدی افتاد و آقایان مرتضوی و  حیدری فر با ابراز ندامت درباره مرگ محمد من، معذرت و پوزش خواستندکه ای کاش این  اتفاق در جلسات قبل رخ می داد. امیدوارم این تصمیم به پشیمانی باز هم در آنها بیشتر  دیده شود. وی افزود: ما غیر از این چیز دیگری نمی خواهیم. در جلسه امروز قاضی ختم  جلسه را اعلام کرد اما ختم دادرسی اعلام نشد. وی درباره احتمال رضایت او با توجه به  اظهار پشیمانی متهمان گفت: این موضوع مستلزم روندهای بعدی دادگاه است. آقایان روح  الامینی و جوادی فر نیز نسبت به اتهام معاونت در قتل از سوی مرتضوی در این پرونده  اعتراضاتی داشتند که این موضوع در دادسرا در حال رسیدگی است. وی درباره علت عدم  حضور روح الامینی در جلسه امروز اظهار داشت: وی به دلیل مسافرت نتوانست در جلسه  امروز حاضر شود. کامرانی همچنین درباره زمان صدور حکم نیز اظهار داشت: بر اساس  قانون، حکم حداکثر تا 10 روز پس از ختم رسیدگی صادر می شود. وی در پاسخ به این سوال  که آیا عذرخواهی متهمان ذره یی دلتان را آرام کرد یا نه، گفت: محکومیت و حتی قصاص  ایشان هم نمی تواند دل ما را آرام کند بلکه دل ما را می خراشد. ما قسی القلب نیستیم  و نمی خواهیم اتفاق تلخی که فرزندان مان دچار آن شدند برای هیچ کسی تکرار  شود.

 

 

 

منبع: روزنامه اعتماد ۲/۳/۹۲

/ 1 نظر / 25 بازدید
رهگذر غمناک

با سلام وعرض ادب خدمت اقای موسوی نیا ممنون از راهنمایی های عالیتان اگر وقت داشته باشید وبه سوالات اینجانب پاسخ دهید بسیار ممنونم برادر اینجانب که از پرسنل ارتش بوده فوت نموده ,پدر ومادرم هم در قید حیات نیستند ،دوسال پیش ازدواج کرد وفرزندی ندارد 1-با توجه اینکه همسرش در قید حیات مهریه اش را لسانی حلال نموده بود ونیز در جمع عموم چند بار حلال کرده وشواهدی هم هستند وبا عنایت به اینکه خود زوجه وراث است آیا می تواند با اصرار پدرش ادعای مهریه کند؟ 2-آیا برای برقراری حقوق وسایر امتیازات نیاز به امضای ما وگواهی فوت پدر ومادر هست؟ 3-با توجه به اینکه زوجه بدون فرزند تنها بک چهارم اموال را می برد اما پدرش بدون حتی نظر خواهی از ما کلیه اموال را تصاحب وبه جای دیگری انتقال داده آیا این کار او مصداق خیانت در امانت نمی باشد؟ ایا این خانم از اموال غیر منقول مرحوم پدرم ارث می برد؟ با تشکر