قانون الحاق یک تبصره به ماده (946) قانون مدنی اصلاحی 1387 که در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تصویب و بدون ارایه نظر از سوی شورای نگهبان در مهلت های مقرر، برای اجرا ابلاغ شد. رییس جمهور قانونی را ابلاغ کرد که بر اساس آن، با الحاق یک تبصره به ماده 946 قانون مدنی، نحوه تقسیم ارث میان زوج و زوجه اصلاح شد.
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، قانون الحاق یک تبصره به ماده (946) قانون مدنی اصلاحی 1387 که در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تصویب و بدون ارایه نظر از سوی شورای نگهبان در مهلت های مقرر، برای اجراء ابلاغ شد.
 
بر اساس ماده 946 قانون مدنی اصلاحی 6 بهمن 1387، زوج از تمام اموال زوجه ارث می برد و زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج، یک هشتم از عین اموال منقول و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول اعم از  عرصه و اعیان ارث می برد و در صورتی که زوج هیچ فرزندی نداشته باشد سهم زوجه یک چهارم از همه اموال به ترتیب یاد شده خواهد بود.
 
بر اساس تبصره ای که مطابق قانون جدید، به ماده 946 الحاق شده است مفاد این ماده در خصوص وراث متوفایی هم که پیش از تصویب این قانون فوت کرده اما هنوز ترکه وی تقسیم نشده است، لازم الاجراء خواهد بود.

دسته بندی : ارث زوجه

 
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

کد جست و جوی گوگل